Miks ebaoluline on olulisem?

Kuna koduleht ei tundu valmis enne esimest blogipostitust, siis juba paar päeva nuputan, et millest siis esimeses blogipostituses kirjutada. Tahaks kirjutada millestki, mis paneks lugejad kaasa mõtlema ja arutama. Küsisin ka Andreselt nõu ja ta vastus oli konkreetne. Kui tahad diskussiooni, siis kirjuta pagulastest, homoseksuaalidest või Trumpist.

Ausalt öeldes tundub, et tal on õigus. Millegipärast tekitavad teemad, mis otseselt meie igapäevaelu ei mõjuta hoopis suuremat tungi oma arvamusega panustada, kui need teemad, mis tegelikult meie igapäevaelu määravad. Eks ma ole oma isiklikus blogis ka nii mõnelgi ülaltoodud teemal kirjutanud (ja diskussioon on tekkinud), kuid valimisliidu koduleht peaks siiski olema see koht, kus võiks arutada kodukandi asjade üle.

Seega jätakski ma selle otsuse nüüd Sulle kallis lugeja, et mida sa siit blogist edaspidi kõige rohkem lugeda tahaks… Ja kuna avatud vastustega testid tunduvad koolis alati keerulisemad kui valikvastustega küsimused, siis allpool ka nimekiri nendest valdkondadest, mida kohalik omavalitsus tegelikult mõjutada saab.

  • Koolid ja lasteaiad
  • Kohalikud teed ning nende korrashoid
  • Piirkondlikud arendused
  • Kultuur ja sport
  • Külaelu edendamine
  • Esmatasandi tervishoid
  • Sotsiaalhoolekanne
  • Jäätmemajandus ja keskkonnakaitse

Seega kui tunned, et Sul on mõne ülaltoodud teema kohta küsimusi, ettepanekuid või kriitilisi tähelepanekuid, siis anna sellest märku ja paneme oma mõtted siia kirja. Või kui esitad hea idee tulevikuks, siis kindlasti paneme selle ka programmi sisse.

Kohalik omavalitsus ei saa lahendada rändekriisi ning Trumpi jaoks jääb Saue valla olemasolu paljude teiste talle teadmata faktide hulka. Kuid tegelikult on ju kodulähedane kool, head teed ja vahvad üritused need, mis meie igapäevast õnnetunnet palju rohkem mõjutavad, kuigi me neil teemadel väga kaasa rääkida ei viitsi kuni miski tõsiselt kehvasti ei ole.

Kommenteeri postitust või kui avalikult ei taha, siis Su mõtted ja ettepanekud on oodatud ka info@koostoo.ee postiaadressile.

Oodatud on kõigi inimeste tagasiside ja ettepanekud, kes elavad hetkel järgmistes asulates 😉

Posted in Arvamuslood and tagged , , , , , .

Olen Laagri elanik (alates 2008), koolilaste ema, tudeng, internetiturundaja ja küllalti agar kodanikualgatustes kaasalööja. Tihti võetakse mu tegemised kokku lihtsalt fraasiga "aktivist".  Liitusin 2013. aastal Koostöö valimisliiduga kuna tundsin, et Saue vald jääb minu koduks veel pikaks ajaks ning soovisin aktiivsemalt panustda. Minu sooviks ongi, et Laagri ning Saue vald tervikuna oleks koht, kus oleks tore elada nii suurtel kui väikesel - see tähendab kindlasti häid lasteaedu, tugevaid piirkondlikke koole, põnevaid üritusi ja ühtset kogukonda.

Olen püüdnud kõigele sellele ka ise kaasa aidata - 2 aastat tagasi aitasin koos teiste lastevanematega käivitada Laagri Roboringi, mis on tänaseks üks suurimaid roboringe Eestis, selle raames korraldan ka kevadist üritust Laagri Robocity. Olen oma lennu lapsevanemate esindaja Laagri kooli nõukogus, Saue valla volikogu liige, haridus- ja revisjonikomisjoni liige ning kogukondade komisjoni esinaine

Hetkel olen ka tudeng ning õpin Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise magistrantuuris. Lisaks teen vahepeal koolitusi nii suurtele kui väikestele interneti ja arvutite teemadel.

Lisaks siinsetele blogipostitustele saab minu tegemistest lugeda mu blogis diana.sauevallakas.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga