Minu Saue

Lapsepõlves oli ootusärevus suur, kui vanatädi juurde siia, Sauele külla sõitsime. Meenutades aega, kui vanatädi Aliide köögis istusime, kumab siiani kõrvus rongide vile, mis raudteejaamast lahkudes signaali andsid. Jah, nüüd ei pane rongivilet enam tähele, aga kuskil ajusopis on teadmine, et suurlinn ei ole kaugel.

Minu teekond Sauel sai alguse veidi vähem kui seitse aastat tagasi, kui perega Nõmmelt siia kolisime. Üks siia kolimise põhjus oli kindlasti kompaktne linnake, kus olemas toidupoed, transport linna, lasteaed, kool, mänguväljakud, ujula ja muusikakool. Ma teadsin, et tulevikus, kui lapsed kooli lähevad, saavad nad ise kooliskäimisega hakkama ning kooli viimise ja toomise logistika üle ei pea ma pead murdma või muretsema. Ka huviringid on kõik ühes piirkonnas.

Mulle meeldib, et inimesed siin, Sauel ja meie ümbruskonnas on osavõtlikud. Juuli alguses, kui postitasin Saue linna kodanike Facebooki gruppi üleskutse leida kaaslasi 50 maasikakilo täitumiseks, et maasikad otse meile siia, Sauele toodaks, kasvas sellest välja maasikatellimus, mis kolme ja poole tuhande kiloni ulatus, olles kindlasti Eesti rekord ühises maasikatellimuses. Aitäh, et te minu autovaeva suurele turule minekuks säästsite. Ma olin õnnelik ja üllatunud. Väikestest soovidest võivad teinekord kasvada suuremad ettevõtmised. Ja arvatavasti ka vaarikate ning kurkide tellimustega oleme kindlasti Eesti juhtmeeskonnas! Talunikud ei uskunud kunagi, et see võimalik on. Nad on hämmingus, kuidas on võimalik kogukonnaga nii suhelda ja usaldada oma kogukonda. Mina usaldan teid ja kummardan, et olete mind usaldanud, et need maasikad, vaarikad ja ka kurgid Sauele jõuavad. Nii mõnigi on küsinud, et kas ma väsinud ei ole – on ju see tellimuste haldamine ja teavitamine üks töö, mis aeganõudev. Olen ikka ja jälle vastanud, et mulle väga meeldib suhelda ja lahendusi leida!

50kg asemel tuli sel suvel kokku ca 3500kg maasikaid Sauele läbi ühistellimuste.

Organiseerimine ja projektide juhtimine on peaagu vist minu teine sünonüüm. Oma koduaia väravad olen lahti teinud hoovikontserditeks ning Saue kodukohvikute päeval ootan väga kõiki kätt proovima 3D pliiatsiga joonistamises, mõnusaid palasid maitsma ning mis kõige olulisem – mõnusat kontserdi kuulama – 7 härrasmeest eesotas näitleja Feliks Kargiga vallutavad kodukohviku ansambliga Piccolo Pelmanid. Feliks räägib muhedaid lugusid ning mängib koos suupilliansambliga rahvuslikke lugusid. Tule kindlasti külla, kohtume ja saame tuttavaks!

Juba järgmine koduhoovikontsert toimub 24.augustil alguselga kell 19.00. Sumedal augustikuu õhtul annavad harmoonilise ning hingesoojendava aiakontserdi laulja Evelin Samuel-Randvere ning pianist Johan Randvere. Evelin ja Johan esitavad laule, mis on lauljannat köitnud tema lauljatee erinevatel etappidel, lapsepõlvest küpse lauljatarini. Iga laulu juurde kuulub ka väike lugu. Kontserdil viibijad võivad kuulda oma vaimusilmas lauljaks kasvamist.

Kodukontserdi üritus Facebookis.

Allpool ka lühike video eelmisest koduhoovikontserdist.

 

Posted in Arvamuslood and tagged , , , , , .

Minu lapsepõlv ja esimene ülikoolitee möödusid Tartus. Tallinna kolisin peale Ameerika Ühendriikides ülikoolis stipendiaadina õppimist. Ja Tallinnast edasi, seitsme aasta eest sai minu kodulinnaks Saue. Minu lapsed, Tuuli ja Tormi on siin üles kasvanud ning vanem nendest alustab sellel aastal Saue Gümnaasiumis kooliteed. Olen Tartu Ülikoolis õppinud psühholoogiat, Nevada Ülikoolis meediat ja strateegilist kommunikatsiooni ning Tallinna Ülikoolis otsustasin oma teadmisi suurendada haldus-ja ärikorralduse alal, mille sellel kevadel lõpetasin.
Huvist IT valdkonna vastu ja enda teadmiste suurendamise soovist, tegin kolm aastat tagasi peale tihedat IT projektijuhi koolitust noorema süsteemianalüütiku kutseeksami. Jah, ma küll ei tööta sellel alal, aga paljud enda koduarvutiga või sõprade arvutitega mured saavad enamasti lahendatud. Põhiliselt on minu töö olnud seotud kas ettevõtte juhtimisega või turundamisega.
Uues, loodavas suures Saue vallas soovin tähelepanu all hoida teemasid, mis seotud lastega ning toetada kodanikualgatusi. Usun, et meie kõigi elu teeb rikkamaks kogukonna ja kodanike aktiivsus ning nende soodustamine toob juurde lõimumist ja heanaaberlikke suhteid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga