148 Nils Joonas Põldme

Saue linn, Saue vald

Spordiklubi Imperial peatreener

Saue vallavolikogu liige

Miks ma olen treener või miks soovin kohalikku elu arendada? Selles on ilmselt „süüdi“ kolm inimest minu elus. Minu ema, isa ja vanaisa. Minu ema töötab õpetajana ja juba väiksena sai nii mõneski tema tunnis aega veedetud. Isa, kes lapsena üles kasvanud Turbas, tegeleb ettevõtlusega ja on tegelenud ka heategevusega. Vanaisa Karl Pajumäe oli tunnustatud maadlustreener, kes 50 aastat arendas Pärnumaal sporti. Ilmselt vanaisa ongi mind kõige rohkem mõjutanud või olen tahtnud tema moodi olla.

Minu aktiivsem periood kohaliku elu arendamisel on kestnud juba 8 aastat. 2014 a. jaanuaris asutasin 18 aastaselt koos sõbraga spordiklubi. Asutamise vajadus tuli sellest, et ei endal ega sõpradel polnud kodukohas spordiklubi, kuhu trenni minna. Palju erinevaid trenne oli lastele, aga noortele ja täiskasvanutele vähe. Samuti teadsin, et sõber soovib tulevikus treeneriks hakata ja nii tema, teiste sõprade ja enda pärast saigi ise spordiklubi asutatud ja eest vedama hakatatud. Olen vahepeal 1,5 aastat rentinud saali Tallinna Kesklinnas ja pool aastat Lasnamäel, aga need tegevused olen lõpetanud sellel põhjusel, et soov on siiski oma koduvalda arendada.

Osalt minu eestvedamisel renoveeriti tollel ajal Saue Gümnaasiumi keldrikorruse maneež. Tänu sellele sai meie spordiklubi omale esimese treeningsaali, aga ka kooli kehalise kasvatuse tunnid ja teised Saue linna spordiklubid paremad tingimused, näiteks vibusportlased. Peale klubi asutamist hakkasin ka muul viisil aktiivselt linna spordi- ja noorteelu arendama, korraldades erinevaid terviseteemalisi seminare ja osaledes Saue linna spordivaldkonna ümarlaudadel. Mäletan koosolekut, kus alles arutati tänaseks valmisoleva Saue Spordihoone üle. Jõusaali ega rühmatreeningute saale plaanidel polnud. Ei saa seda päris enda teoks nimetada, aga toona tõin välja nende vajalikkuse, et hoonet saaks kasutada laiem tarbijaskond. Tänaseks juba 2 aastat tagasi avatud Saue Spordihallis tehti minu eestvedamisel ühest rühmatreeningute saalist võitluskunstide saal, kus täna lisaks meie spordiklubi treeningutele, saavad treenida ka taekwondo- ja judoklubi sportlased.

Nüüd olen siis 4 aastat Saue Valda ka volikogu tasandil püüdnud arendada. Olen praeguse Saue vallavolikogu kultuuri- ja noorsootöökomisjoni aseesimees, spordikomisjoni liige ja vallavolikogu esindajana Saue Gümnaasiumi hoolekogu liige. Lisaks olen käesoleva volikogu perioodi jooksul töötanud 2019/2020 õppeaastal Saue Noortekeskuses ja möödunud sügisel asendasin ka Laagri koolis kahte õpetajat. Mõlemad tööd võtsin vastu, et saaksin rohkem panustada ja õppida, olles siis noorsootöötaja või õpetaja rollis, aga samas ka volikogu liikmena tunnetada omal nahal seda, kuidas mõni meie valla allasutus töötab.

Lisaks hariduse-, kultuuri- ja spordivaldkonnale huvitab mind meie valla areng laiemalt ja eelkõige see, kuidas see on juhitud. Olgu see siis vallavolikogu, vallavalitsuse või mõne allasutuse poolt. Eelduslikud isikuomadused on mul selleks olemas. Seetõttu kandideerin veel vähemalt üheks perioodiks volikokku. Eks esimene periood ole rohkem õppimise ja sisse elamise aeg.

Kandideerin, olen noor, arendan ühe spordiklubi tegevust, elan Saue linnas, aga kui mind taaskord volikokku valitakse, siis olen seal volikogu liikme rollis, püüdes arendada kogu valda!

Instead of asking, “What do I want from life?”, a more powerful question is, “What does life want from me?” – Eckhart Tolle

Talgud Saue linna jaanituleplatsi spordiväljakute ümbruses (kevad 2014).

Saue linna aastalõpu vastuvõtt (detsember 2015). Saue linn valis esimest korda noorsootöö aasta tegijat. Aunimetuse pälvisid Spordiklubi Imperial treenerid Nils Joonas Põldme ja Reimo Allik taipoksi kui võistlusspordi arendamise, noorte treeningrühmade juhendamise, tervislike eluviiside propageerimise, erinevate koolituste ja treeningseminaride korraldamise eest.

Koalitsioonilepingu allkirjastamine (oktoober 2017).

Treeninglaagris Hiinas, kus elasin kuu aega templis (juuni 2018).

Vabatahtlikuna Saue valla sügisjooksu korraldusmeeskonnas (september 2018).

Saue Spordihoone avamine (september 2019).

Ametis Saue Noortekeskuses noorsootöötajana (veebruar 2020).

EV 102 pärgade asetamise tseremoonia Saue linnas mälestuskivi juures (24.02.2020).

Ametis Laagri kooli Möldre majas kehalise kasvatuse õpetajana (september 2020).

Ametis Laagri koolis tööõpetuse õpetajana (oktoober 2020).

Saue Gümnaasiumi õpilane Rocco Enni peale oma esimest ja võidukat taipoksi matši (Spordiklubi Imperial, Eesti Muay Thai Liiga 31.10.2020).

Harjumaa kohalike omavalitsusüksuste töötajate ja nende volikogu liikmete suvespordipäevad. Saue Vald esimene koht (august 2021).