ARHIIV 2017: Kuula! Kes su uksele koputab?

Raske on! Ohkavad ilmselt suure osa pealinnlasi, kes peavad olema  kõige tulisema valimisvõitluse tuultes. Erinevad näod elektripostidel ja plakatitel ainult lubavad midagi. Mõne erakonna puhul pole need inimesed isegi kuskil reaalses valimisnimekirjas figureerimas, vaid ainult lubavad! Raske on isegi meenutada aegu, kui Tallinnas käis nii äge võimuvõitlus. Lubadusi on seinast- seina ja usun, et vähemalt pooltel neist pole erilist katet! Peaasi, et valijad hääle annaksid, siis vaatame edasi! Miks see Tallinnas eriti nii on,  põhjused on ilmselt paljudele teada ja siin selles postituses ma neid lahkama ei tahaks hakata. Lubadused ongi valimiste üks esimesi tunnuseid iga konkreetse valimisliidu või siis partei poolt.

Minu elu esimene kohtumine valijatega sai  teoks emotsionaalselt väga õiges kohas. Kunagise Saida sovhoosi keskuses Lehetus, kus ma olen sündinud. Samas kõrval Turbas olen koolis käinud. Iseeneseski mõista on mul ka selle kooli väga tugev emotsionaalne side. See kohtumine Lehetu külaseltsimajas, kus lauaääres olid inimesed, keda ma tunnen mõnda üle paarikümne aasta andis ühe väga tugeva õppetunni kogu selleks valimisperioodiks. ,,Ära luba midagi, mida sa täita ei suuda!,,.

Seda sama kinnitasid ka inimesed, kes sellel kohtumisel viibisid. Mulle tundub, et just  lubamine ongi saanud nende valmiste üheks oluliseks osaks.  Paraku me olema kas või Saue valla kontekstis ära unustamas olulist tõsiasja. Need valimised toimuvad täiesti uutes tingimustest meie kõigi jaoks, ühendvalla tingimustes. Paljuski endisi omavalitus  poliitikuid selle uueneva valla äärepiirkondades ei teata. Selle paratamatusega peab leppima! Kuidas aga suhtuda  lihtsasse inimesse, keda te ei tunne ja  kes on ühel hetkel teie ukse taga ja hakkab lubama uut kergliiklusteed? Ilmselt saadaks paljud selle kodaniku heasse sooja kohta…? Alati see ei ole see kõige õigem tegu! Soovitan, uuri ta käest, kuidas ja kas ta seda lubadust ka täita suudab? Kas ta ka selle idee eest võitlema jääks ka siis, kui ta valmistel ukse taha jääb? Ilmselt tulevad sealt taas lubadused. Siin tulebki appi igaühe südametunnistus või isiklik veendumus, kuidas soovite!

Uue ühendvalla tingimustes on minu arusaama järgi kõige suurem ja tähtsam asi omavalitsus toimima saada. Sellist väljakutset ei ole Eestimaa paljud piirkonnad veel kogenud. Siin ongi kõige tähtsam leida need inimesed, kes seda suudaksid ja kelledel ei oleks oluline võimule saada vaid pelgalt lubaduste toel. Tulevikus võivad neist kujuneda poliitilised intrigandid, kellede eesmärgiks vaid võimuvõitlus! Seda on korduvalt tõestanud Eesti poliitpraktika. Peaasi, et saaks taas umbusaldust avaldada ja kohti ümber mängida. See ei ole töörahu! Selle taustapealt ei olegi  võimalik tulevikus uusi kergliiklusteid rajada! Kogu aur läheb poliitilisele võitlemisele! Saue ühendvald on tõsisasi ja selle teadmisega tuleb kohalikku  poliitikat edasi arendada.

Ma ei luba, et ma septembris ei joo, novembris ei koo või detsembris Lätist ei too! Ma tahan aidata ja arendada! Näha ühe uue ja suure asja elujõuliseks kasvamist!

Posted in Arvamuslood and tagged , .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga