ARHIIV 2017: Laulu- ja tantsupidu on südameasi

Me teeme läbi aasta meeletut tööd, et tunda ülevust ja härdust lauldes üheskoos laulukaare all või tantsides väljakul lugusid, mis räägivad armastusest, kodust, Eestimaast ja kõigest sellest, mis on hingele lähedal. Me tahame saada neid tundeid ning anda edasi lastele ja luua seeläbi tulevikku, kasvatades lapsi laulude, tantsude, muusikaga.

Tantsupidu lava taga

Neljanda klassi poissrüblik ütles teistega mürades staadionil tantsujärjekorras seistes ja Jaan Tätte laulu kuuldes äkki, et oi kui ilus ning jooksis imetlusega kaema, mis toimub. Staadioni taga ringi kõndides laulsid nii poisid kui tüdrukud, vanemad ja nooremad, südamest ojakese laulu kaasa. Väike tüdruk, kes nuttis ja kurtis, et on väga halb olla, säras jälle peale esinemist ja teatades, et tants selleks ongi, et see teeb rõõmsaks. Väikesed poisid vaatasid suuri mehi tantsimas ja unistasid, et tahaksid ka kunagi neid tantse tantsida. Mõned võtsid puksimisasendi sisse ja lõid oma tantsu.

Nii nad läksidki!!!

Vihma valas kui selget vett taevast alla, lapsed seisid tormi käes ja jooksid siis alla staadionile tantsima tajudes, et teevad midagi olulist ja tähtsat meie kõigi jaoks, kandes edasi oma kullakera. Peale kontserti tahtsid tüdrukud tagasi platsile, et hõisata veel kord koos teistega rõõmust, olla osake millestki suurest ja ülevast. Silmanurka tuleb härduspisar ja tohutu läheduse ning tänutunne kõigi kaaslaste vastu, kellega siin ühes hingasime seda teed tantsupeole ette võttes.

Mehed tantsivad

Posted in Arvamuslood.

Sündisin 1969 aastal Viljandis ning peale Tallinna Ülikooli lõpetamist tulin Ruila Põhikooli õpetajaks ning alates 2000 aastast töötan koolidirektorina. Ruila Põhikooli on lõpetanud ka minu tütar ja kaks poega. Olen kodukandi tegemistega kursis sotsiaal- ja haridusvaldkonnas kaasa rääkides kolmes vallavolikogu koosseisus nii komisjone juhtides kui ka volikogu aseesimehena. Samuti olen Lään-Harju Koostöökogu juhatuse liige ning löön kaasa oma kodukandi MTÜ-des.
Usun, et tugevas ja suuremas vallas on võimalik koondada nii vaimset kui materiaalset potensiaali otstarbekamalt . Valdade ühinemise käigus on oluline tagada meie inimeste huvide eest seismine ja vajaduste teadvustamine uues loodavas vallas ning sujuv üleminek uuele töökorraldusele. Peame leidma need kohad, kus saab ühiselt odavamalt ja paremini kui eraldi tegutsedes. Suures vallas on inimestel väga erinevad huvid ja elutingimused, kus tuleb vallaelu juhtimisel leida tasakaal valla kui terviku arendamisel. Näen meie piirkonda linnalähedase kauni loodusega elukeskkonnana, kus on välja arendatud toimiva infrastruktuuriga Laitse aedlinnak ja samas kenad hajaasustusega külad privaatsust hindavatele elanikele. Aga meile avaneb paremaid ja laiemaid võimalusi ainult siis, kui meil endil on piisavalt tarkust, tahtmist ja aktiivsust kaasa lüüa, et mitte jääda kõrvale ja omaette, vaid teha koostööd, et ajada oma asja edasi selleks suuremaid võimalusi kasutades.
Pean oluliseks arengut, inimeste kaasamist ja motiveerimist, teha vajadusel muudatusi meie kõigi elukvaliteedi parandamise nimel .

"Pean oluliseks arengut, inimeste kaasamist ja motiveerimist..."

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga