Kogukond ja transport Saue vallas – 174 Allar Leedu

Allar Leedu

100% sauevallakas aastast 2015.

Kuus aastat aktiivset igapäevaelu Saue vallas, Laagri alevikus ja Koidu külas on loonud minu maailmavaatesse suhteliselt kireva pildi ümberringi toimuvast. Ja Toimub PALJU: Ehitamine, arendamine, seltsielu, koolielu, lasteaiaelu, kogukonnaelu, tööelu, spordielu, sotsiaalmeediaelu.

Laagrist on kujunenud minu elu keskpunkt: Alates 2015 elan Saue vallas, Laagri alevikus. Sündinud nõmmekana, arvasin et maailmas paremat kohta ei ole, kuid siiski leidus hoopis parem paik... Meie pere esimesed lapsed sündisid tallinlastena, kuid on nüüdseks oleme kõik 100% sauevallakad.

Minu abikaasa panustab Saue valla laste arengusse läbi lasteaiaõpetaja töö Laagri Lasteaias. Olen osaks nii rohepöördest kui ka digipöördest ja nii on ka minu töö tegemise keskpunkt koduses Laagris - siit saab mõnusalt juhtida protsesse üle ja ümber maailma!
Võib öelda, et kogu minu igapäevaelu on koondunud Saue valda!

Kohe kindlasti saan väita, et ei oska öelda ühtegi asja, mis Saue vallas on halvasti! Küll aga märkan ja avaldan arvamust asjades, mida võiks paremini:
Professionaalsest kretinismist on mu pilk pidevalt teedeehituse ja -hooldusega seonduval. Lisaks kipun andma hinnangut teedevõrgustiku üldisele toimivusele - milline on jalakäija, jalgratturi, ühistranspordi, autoliikluse kokkumäng ja kõla, andmata järele turvalisuses?

Hästi suureks plussiks siin elamisel on asukoht - jalgrattaga poodi, jalutades bussile ning edasi juba Riiga ja siis Rooma, rongiga Helsinkisse või Stockholmi! Samas, peame tegema veel palju koostööd, et ühendused eri transpordiliikide vahel oleksid loogilised ja kasutajale mugavad. Laps peab saama Alliku külast mõistlikult, autota, ühistranspordiga pealinna ning koju tagasi ka. Sama mugavaks peab autota liikumine muutuma ka Laitse ja Lehetu inimesele!

Toetan koostööd Tallinna Linnatranspordiametiga linna bussivõrgustiku laiendamiseks Sauele, Koidu ja Alliku külla ning pooldan olemasoleva raudtee pikendamist Turbast Rohukülani! Teede ehituse ja hoolduse vaatest saab Saue vald täna pidevalt sotsiaalmeedias kõva kriitika osaliseks.

Tõsi on, et nii mõnigi äärekivi on ebmugavalt, või suisa ohtlikult kõrgel, talvine libedusetõrje on koristamata siin-seal veel jaanide ajal, või mõne objekti töömaa on tähistamata.

Koostöös oma ala spetsialistide, valla ametnike ja lõpptarbijatega on vajalik koostada Saue valla teede ehituse hea tava, mis lisab tajutava kvaliteedimõõtme Saue valla teehoiukavale ja on heaks instrumendiks nii hangetes osalevatele töövõtjaile kui hankeid koostavale tellija esindajale. Arvan, et minu tööalased kontaktid tulevad kindlasti kasuks nende eesmärkide saavutamisele.

Vaata programmilisi ülesandeid järgmiseks valimisperioodiks, parima võimaliku liikuvuse tagamiseks: Teed, transport ja side | Koostoo - Meie Vald
Tutvu valimisliit Koostöö-Meie Vald programmiga: Programm 2021 – 2025 | Koostoo- Meie Vald

Posted in Arvamuslood and tagged , , , , .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga