159 Ats Marek Tender

Saue Gümnaasiumi 12. klassi õpilane,
Robootikaringide juhendaja,
“Koostöö – Meie Vald” asutajaliige ning noorim liige (18)

VALLA NOORED JA HARIDUSTÖÖTAJAD, ÜHINEME!

Minu peamine eesmärk VALLAVOLIKOGUS on olla esmane kontakt noortele ning haridus- ja kultuurivaldkonnaga seotud inimestele, et ka nende huvid oleks alati esindatud!

2019. aasta alguses asutasin Saue Gümnaasiumis Eesti esimese tüdrukute robootikaringi. Tänaseks vean mitmendat aastat järjest õpetajana kõiki Saue Gümnaasiumi robootikaringe ning nendes on õppinud üle 50 õpilase (sh u 20 tüdrukut!).

Usun, et suudan ÕPILASE JA ÕPETAJANA kõige paremini esindada kaasõpilaste ja haridustöötajate huve ka valla tasandil. Olles mõlema poolega seotud, tunnen olulisemaid asju mõlemast maailmast ning suudan need ühendada! KA NOORTELE SÕNAÕIGUS

Peale haridustöö olen aastaid tegutsenud veel spordis, muusikas ja tehnoloogias. Olen harrastanud ujumist, rattasõitu, suusatamist, jalgpalli, koorilaulu ja kitarri, aga lisaks fännan kossu, võrkpalli ja vormelit. Pean tähtsaks, et vallas oleks hõlpsalt võimalik tegeleda paljude spordialadega.

Tänu Saue Muusikakoolile on vallas eriti tähtis olnud ka muusikaline tegevus. Rahvusvaheline noortele suunatud jazzfestival “Visioon”, kus olen ise osalenud kolmel korral, on selle üks parimaid näiteid. On oluline, et meil oleks igal pool kättesaadavad nii sporditegevused kui ka muusikaharidus ning et oleksime noortele suunatud IT- ja tehnoloogiaõpetuse poolest üks silmapaistvamaid omavalitsusi Eestis!

Et ÕPILASED, ÕPETAJAD ja KULTUURITÖÖTAJAD oleksid esindatud!